Jste zde: unipetroldoprava.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol Doprava přepravil 3 miliony tun zboží
Velikost textu:  A AA
Unipetrol Doprava přepravil 3 miliony tun zboží

23-02-2016  

Společnost Unipetrol Doprava si v polovině prosince minulého roku připsala historický rekord. Vlaky Unipetrolu Doprava ke dni 15. prosince totiž přepravily přes 3 miliony tun zboží. To je největší objem zboží od okamžiku, kdy se Unipetrol Doprava etabloval jako dopravce na celostátních tratích.
 
K historickému milníku neměl Unipetrol Doprava daleko ani v roce 2014, kdy se objem zboží zastavil na hodnotě 2,9 milionu tun. „Paradoxně k dosažení přelomového čísla letošního roku přispěla mimořádná událost na etylenové jednotce, kvůli které došlo ke změně toku zboží a potřebné suroviny pro rafinérii začaly být dováženy po železnici,“ vysvětluje obchodní ředitel Unipetrolu Doprava Vlastimil Sekal.
 
Kapacity Unipetrolu Doprava jsou naplněny převážně požadavky Unipetrolu RPA, ale společnosti se daří rozšiřovat portfolio externích klientů. Naposledy v létě minulého roku Unipetrol Doprava uzavřel dohodu o transportech černého uhlí. „Naše pozice na železničním trhu tak není ohrožena a pevně se držíme na třetí příčce,“ dodává Vlastimil Sekal s tím, že společnost chce i nadále posouvat hranice a využít potenciál současného železničního trhu s palivy a chemickými produkty.
​​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL