Jste zde: unipetroldoprava.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol Doprava a ORLEN KolTrans budou využívat společnou lokomotivu
Velikost textu:  A AA
Unipetrol Doprava a ORLEN KolTrans budou využívat společnou lokomotivu

28-05-2019  

Společnosti Unipetrol Doprava a ORLEN KolTrans patřící do skupiny PKN ORLEN zahájily další fázi spolupráce, která přináší výhody pro obě strany. Pro přeshraniční dopravu budou nyní využívat jednu lokomotivu Siemens Vectron, která díky vícesystémovému řešení může jezdit po Čechách i po Polsku.
 
V předchozím období byla přeprava realizována vždy dvěma lokomotivami, jednou na české a jednou na polské straně, s dlouhými prostoji na přetíženém hraničním přechodu Petrovice u Karviné. Nyní bude doprava mezi českými rafinériemi a rafinérií ORLEN Poludnie realizována pouze za využití jedné společné lokomotivy,“ vysvětlil Vlastimil Sekal, obchodní ředitel společnosti Unipetrol Doprava, a dodal: „Nové řešení skýtá hned několik výhod. Vzhledem k tomu, že nebude třeba na hranicích lokomotivy měnit, dojde ke zkrácení doby potřebné k překročení hranice a tím pádem k úspoře času. Zároveň nám změna umožní efektivněji využívat lokomotivy v rámci skupiny PKN ORLEN a efektivněji řídit strojvůdce i vozmistry. Jednoduše řečeno: vlak bude u zákazníka dříve a za nižších nákladů.“
 
Tím však spolupráce mezi železničáři obou společností nekončí. Synergie mezi dopravci se promítne i do dalších aktivit, například do vzájemného pronajímání vozů. Vozy, které nebudou v té době v České republice používány, budou použity v Polsku a naopak. Dojde tak k lepšímu využití železničních vozů v rámci Skupiny PKN Orlen. Další oblastí spolupráce bude také údržba a servis železničních vozů. Společnost ORLEN KolTrans bude brzy připravena provádět hlavní opravy železničních vozů a poskytovat služby čištění cisteren v moderní myčce. Z toho budou mít prospěch i vlaky z České republiky.


 
_____________________________________________________________________________________________
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina, která je s počtem 412 stanic největším řetězcem v Česku. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za loňský rok utržila přes 130 miliard Kč a zaměstnává více než 4 700 lidí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.

Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL