Jste zde: orlenunipetroldoprava.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Daří se nám při získávání unijních dotací
Velikost textu:  A AA
Daří se nám při získávání unijních dotací

12-06-2012  

Společnost Unipetrol Doprava opět získala 90 procent uznatelných nákladů z Operačního programu životního prostředí na projekt „Crash nárazníky“ pro 70 železničních cisteren. Dotační prostředky ve výši 8 445 351 korun byly na její účet připsány v listopadu 2011.

Jak uvedl Ludvík Serafín, specialista pro rozvojové aktivity Unipetrolu Doprava, máme v současné době odsouhlaseny v Operačním programu doprava další dva projekty, a to „Radiostanice pro traťové lokomotivy“ a „Upgrade informačního systému“.

Na oba projekty byly řídicím orgánem OPD Ministerstva dopravy vystaveny schvalovací protokoly a rozhodnutí o poskytnutí dotace, v nichž byly pro Unipetrol Doprava přiznány dotační prostředky ve výši 50 procent uznatelných nákladů. Konkrétně se jedná o dotační prostředky ve výši 2 942 500 korun pro projekt týkající se radiostanic pro traťové lokomotivy a 700 000 korun pro upgrade informačního systému.

V tomto Operačním programu je stanovena zásada pro čerpání dotačních prostředků tzv. ex post platba, to znamená, že projekt musí být nejprve dokončen a zadavatelem zaplacen, pak teprve může být požádáno o proplacení přiznaných dotačních prostředků. Realizace obou projektů již byly zahájeny a předpoklad jejich ukončení, včetně finančního vypořádání, je stanoven do konce tohoto roku.​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL