Jste zde: orlenunipetroldoprava.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Dividendy Unipetrolu se budou vyplácet od 29. srpna
Velikost textu:  A AA
Dividendy Unipetrolu se budou vyplácet od 29. srpna

23-07-2008  

Praha, 23. července 2008 – Akciová společnost Unipetrol dnes zveřejnila oznámení o dni, místě a způsobu výplaty dividend. Dividendy ve výši 17,65 Kč na akcii bude po předložení potřebných dokladů a odečtení srážkové daně proplácet Komerční banka. Akcionáři – fyzické osoby - si mohou dividendy vyzvednout nebo o ně požádat na jejích pobočkách od 29. srpna 2008.

Akcionáři Unipetrolu schválili výplatu dividendy na řádné valné hromadě 26. června 2008. Na dividendy vyčlenili celkem 3 200 558 584, 60 Kč (přes 3,2 miliardy korun). Výplata dividend se týká akcií Unipetrolu a.s., označených identifikačním číslem ISIN: CZ0009091500.

Podrobné informace o způsobu vyplácení dividend Unipetrolu byly dnes zveřejněny v „Oznámení o výplatě dividend“ v Hospodářských novinách. Toto oznámení vyšlo rovněž v Obchodním věstníku a od dnešního dne je vyvěšeno na webových stránkách Unipetrolu (www.unipetrol.cz). Dopis s upozorněním na zahájení výplaty včetně instrukcí jak postupovat rozešle Komerční banka akcionářům také poštou.
Právo na dividendu mají ti akcionáři, kteří vlastnili akcie Unipetrolu v den konání valné hromady, tj 26. června 2008. Dividendu si mohou vyzvednout nebo o ni požádat kdykoli během následujících čtyř let od zahájení výplaty. Po uplynutí této lhůty právo na proplacení této dividendy zaniká.
Nárok na dividendu má podle aktuálního výpisu 90 141 akcionářů, fyzických osob s trvalým pobytem v ČR. Tito drobní akcionáři – fyzické osoby – si mohou dividendy nechat proplatit přímo na přepážce po předložení platného průkazu totožnosti nebo si je nechat poslat na účet. Více nežstovka takových akcionářů s bydlištěm na Slovensku si může dividendy obdobně vyzvednout prostřednictvím Poštovní banky. Právnickým osobám bude dividenda vyplacena bezhotovostním přebvodem.
V „Oznámení o výplatě dividend“ je přesně uvedeno i to, jak má postupovat např. cizinec s bydlištěm mimo ČR a SR, nebo jaké doklady musí předložit institucionální investoři (právnické osoby).

 


UNIPETROL, a.s., je skupinou společností, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal UNIPETROL součástí skupiny PKN ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina UNIPETROL se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech je skupina UNIPETROL významným hráčem v České republice i na středoevropském trhu. V České republice zaměstnává zhruba 4500 lidí, k nejvýznamnějším společnostem patří také z hlediska obratu.
Největším akcionářem UNIPETROLU je PKN ORLEN s podílem 62,992 %.

Kontakt:

Blanka Růžičková
Tisková mluvčí společnosti Unipetrol, a.s.
Telefon: 225 001 407, 731 881 111

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL