Jste zde: orlenunipetroldoprava.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Dobrovolníci z Unipetrolu opět pracovali pro neziskové organizace
Velikost textu:  A AA
Dobrovolníci z Unipetrolu opět pracovali pro neziskové organizace

12-11-2012  

Již podruhé v letošním roce společnost Unipetrol pro své zaměstnance uspořádala akci s názvem Dobrovolnický den. Ve dnech 7. a 8. listopadu tak celkem 25 zaměstnanců společnosti postupně strávilo jeden pracovní den v rámci neziskových organizací v regionu. Konkrétně šlo o Oblastní charitu Most, Dětský domov a školní jídelnu Hora Svaté Kateřiny nebo Nadační fond Obnova Krušnohoří.

„V letošním roce se do jarních a podzimních dobrovolnických prací zapojilo celkem 47 zaměstnanců Unipetrolu, kteří odpracovali ve prospěch neziskových organizací téměř 400 hodin,“řekl generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu, Piotr Chełmiński. „Poděkování patří i těm zaměstnancům, kteří se zúčastnili sbírky šatů a hraček, které byly rozděleny mezi Oblastní charitu Most a dětský domov v Hoře Svaté Kateřiny,“ dodal.

Zaměstnanci se mohli sami rozhodnout, kterému z navržených projektů pomohou. V rámci nadačního fondu Obnova Krušnohoří se zaměstnanci zapojili do úklidu Krušnohorského lidového domu, v němž se nachází stálá muzejní expozice o životě horalů žijících v Krušných horách před sto lety. Někteří dobrovolníci pak v rámci centra "Rodina v tísni" v Oseku pomohli s opravou a s malováním objektu, jenž je v současné době po havárii vody. V Dětském domově a školní jídelněHora Svaté Kateřiny zaměstnanci Unipetrolu pomohli s přípravou objektu na vymalování.

V letošním roce Unipetrol uspořádal dobrovolnické dny vůbec poprvé ve své historii, v dobrovolnických aktivitách plánuje pokračovat i v následujících letech.


UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 4000 lidí.

Kontakt:
Mikuláš Duda
Manažer tiskového oddělení, UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520
e-mail: mikulas.duda@unipetrol.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL