Jste zde: orlenunipetroldoprava.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Nový jednatel společnosti Unipetrol Doprava
Velikost textu:  A AA
Nový jednatel společnosti Unipetrol Doprava

16-10-2009  

Miroslav Vlasák se stal novým jednatelem společnosti Unipetrol Doprava.

Společnost Unipetrol Doprava bude mít i nadále tři jednatele.

Praha, 15. října 2009 – Novým jednatelem společnosti Unipetrol Doprava je s platností od dnešního dne pan Miroslav Vlasák. Ve funkci střídá Luboše Kučeru, který na tento post rezignoval.

Společnost Unipetrol Doprava má po této změně i nadále tři jednatele. Kromě nově jmenovaného Miroslava Vlasáka zůstávají ve funkcích jednatelů také Miroslav Hájíček a Karel Surma, ředitel střediska sdílených služeb skupiny Unipetrol.

Miroslav Vlasák má za sebou jedenáct let praxe v obchodu a marketingu, z toho osm ve vrcholových funkcích. Do Unipetrolu přichází z poradenské firmy. Má zkušenosti z retailu čerpacích stanic a zabýval se také přípravouprodejní strategie a logistických konceptů. Pracoval ve společnostech Esso, Aral a ČEZ.

Pan Luboš Kučera pracoval ve skupině Unipetrol od roku 1993, funkci jednatele společnosti Unipetrol Doprava vykonával od května 2007.

Vedení společnosti Unipetrol mu děkuje za jeho přínos k rozvoji a restrukturalizaci společnosti Unipetrol Doprava a také za jeho práci pro skupinu Unipetrol.

 

Profesní životopis Miroslava Vlasáka:

1/2009 – 9/2009 Poradenství a konzultační činnost

2006 – 2008 ČEZ Prodej, s.r.o. - ředitel prodeje Retail

2001 – 2006 Aral ČR, a.s. Česká republika – obchodní a marketingový ředitel

1997 – 2001 ESSO Česká republika, Praha - Category and Shop manager

Vzdělání: Absolvent VŠE Praha. Bakalářské studium se zaměřením na ekonomiku dopravy, inženýrské studium zaměřené na logistiku a podnikový management.


UNIPETROL DOPRAVA spol. s r.o., součást skupiny Unipetrol, se zabývá dopravou a přepravou zejména chemických produktů po železnici. Unipetrol Doprava je komplexním železničním podnikem, který nabízí široké portfolio služeb. Mezi zákazníky patří společnosti chemického holdingu Orlen Group, dále mnoho dalších externích zákazníků, kterými jsou významné železniční zasilatelské společnosti, zahraniční dopravní společnosti a chemické závody bez vazby na holding.

UNIPETROL, a.s. je skupinou společností, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal UNIPETROL součástí skupiny PKN ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina UNIPETROL se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří skupina UNIPETROL k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina patří v České republice k nejvýznamnějším společnostem z hlediska obratu a zaměstnává přes 4000 lidí.

Kontakt:
Blanka Růžičková 
Tisková mluvčí 
UNIPETROL, a. s.
Telefon: +420 225 001 407, +420 731 881 111 
E-mail: blanka.ruzickova@unipetrol.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL