Jste zde: orlenunipetroldoprava.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Novým předsedou dozorčí rady společnosti UNIPETROL byl zvolen Dariusz Jacek Krawiec
Velikost textu:  A AA
Novým předsedou dozorčí rady společnosti UNIPETROL byl zvolen Dariusz Jacek Krawiec

11-12-2008  

V Praze dne 11. prosince 2008 – Novým předsedou dozorčí rady společnosti Unipetrol byl zvolen její dosavadní místopředseda Dariusz Jacek Krawiec. Novým místopředsedou se stal Slawomir Robert Jędrzejczyk. Dozorčí rada jmenovala nového člena Bogdana Dzudzewicze. Na svém dnešním zasedání zároveň přijala rezignaci Wojciecha Heydela, který byl v jejím čele od letošního března.

Dariusz Jacek Krawiec je členem dozorčí rady Unipetrolu od letošního června. V PKN Orlen působí od března tohoto roku. V září byl jmenován generálním ředitelem skupiny PKN Orlen.

Vystudoval Fakultu ekonomiky zahraničního obchodu Ekonomické univerzity Poznaň. Od roku 1993 působil ve společnosti Price Waterhouse Coopers v oddělení korporátních financí. V roce 1997 nastoupil do Nomury International Londýn, kde byl v oblasti investičního bankovnictví zodpovědný za polský trh. Po čtyřech letech přešel do společnosti Impexmetal, kde zůstal do roku 2002. Poté se stal předsedou představenstva a ředitelem polské společnosti Electrim, která je aktivní v energetice a telekomunikacích. Před nástupem do PKN Orlen zastával funkci předsedy představenstva společnosti Action.

Slawomir Robert Jędrzejczyk je v dozorčí radě Unipetrolu od června. Ve společnosti PKN Orlen je členem představenstva a současně je zodpovědný za firemní finance. Předtím tři roky působil jako předseda představenstva a generální ředitel Telekomunikacja Polska Group. Byl také finančním ředitelem ORFE Group.

Bogdan Dzudzewicz nastoupil do PKN Orlen letos v září jako hlavní právník společnosti. Vystudoval Právnickou fakultu Adama Mickiewicze v Poznani a LAW Faculty, Central European University v Budapešti. Má titul komerčního právníka. Čtyři roky pracoval jako senior právník ve společnosti Linklaters a v posledních letech vedl vlastní právnickou praxi.


UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu vČeské republice. V roce 2005 se stal UNIPETROL součástí skupiny PKN ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina UNIPETROL se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří skupina UNIPETROL k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina patří v České republice k nejvýznamnějším společnostem z hlediska obratu a zaměstnává zhruba 4500 lidí.

Kontakt:
Blanka Růžičková
Tisková mluvčí
UNIPETROL, a. s.
Telefon: +420 225 001 407, +420 731 881 111
E-mail: blanka.ruzickova@unipetrol.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL