Jste zde: orlenunipetroldoprava.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Restrukturalizace společnosti Unipetrol Trade byla dokončena
Velikost textu:  A AA
Restrukturalizace společnosti Unipetrol Trade byla dokončena

09-01-2009  

Skupina Unipetrol dokončila restrukturalizaci dceřiné společnosti Unipetrol Trade. Téměř pětiletý proces završila fúze pobočky Unipetrol France se společností Unipetrol Trade. Ta byla ukončena minulý měsíc a šlo o vůbec první přeshraniční fúzi s nástupnickou společností v České republice. Unipetrol Trade má nyní pobočky v Německu, ve Švýcarsku a obchodní zastoupení v Maďarsku. Provedená restrukturalizace přinese úsporu fixních nákladů ve výši 2,5 milionů eur ročně.

Praha 9. ledna 2009 – Minulý měsíc došlo ke sloučení společnosti Unipetrol France se svou mateřskou společností Unipetrol Trade. Tímto krokem byla završena poslední fáze restrukturalizace společnosti Unipetrol Trade. Ta spočívala v převedení obchodní činnosti zahraničních poboček a obchodních zastoupení Unipetrolu Trade na obchodní jednotky Unipetrol RPA.

Tímto krokem byla završena poslední fáze restrukturalizace společnosti Unipetrol Trade. Ta spočívala v převedení obchodní činnosti zahraničních poboček a obchodních zastoupení Unipetrolu Trade na obchodní jednotky Unipetrol RPA.

Restrukturalizace společnosti přinese úsporu administrativních nákladů ve výši 2,5 milionů eur ročně. Další 2 až 3 miliony eur lze získat díky zacílení na efektivnější destinace, jako jsou zeměstřední a jihovýchodní Evropy. Unipetrol Trade v současné době vyváží petrochemické produkty hlavnědo okolních zemí a díky nižším dopravním nákladům může nabídnout i lepší ceny. V současné době má pobočky v Německu a ve Švýcarsku a také obchodní zastoupení v Maďarsku.

Restrukturalizace přinesla zjednodušení a sjednocení aktivit v rámci Unipetrolu. Zavedení nových obchodních modelů umožní také lepší koordinaci s většinovým vlastníkem skupiny, koncernem PKN Orlen.

„ Přínosem restrukturalizace bude jednoznačně zjednodušená organizační struktura, která umožní soustředit se na strategické trhy a klíčové zákazníky,“ říká Vladimír Machek, předseda představenstva a ředitel společnosti Unipetrol Trade.„S rozvojem moderních způsobů komunikace už není nezbytné mít vlastní pobočku v každé zemi,“ dodává.

Restrukturalizace skupiny Unipetrol Trade probíhala ve dvou fázích. V první vlně, která začala v roce 2003, byly zrušeny pobočky v USA, Singapuru a Skandinávii. V druhé vlně došlo k transformaci dceřiných společností v Rakousku, Itálii, Španělsku, Velké Británii, Ukrajině, Slovinsku a obchodního zastoupení v Rusku. Dále proběhla fúze původních tří poboček v Německu a vznikla jedna společnost Unipetrol Deutschland. Druhou fázi pak završila fúze společnosti Unipetrol France s Unipetrolem Trade. Jednalo se o vůbec první přeshraniční fúzi s nástupnickou společností v České republice. Umožnil to nový zákon o přeměnách obchodních společností a družstev č. 125/2008 Sb., který nabyl účinnosti v červenci loňského roku.


UNIPETROL TRADE, a.s. se zabývá exportem a podporou prodeje především petrochemických produktů skupiny UNIPETROL na zahraničních trzích. Nyní má pobočky v Německu, veŠvýcarsku a obchodní zastoupení v Maďarsku.

UNIPETROL, a.s. ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal UNIPETROL součástí skupiny PKN ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina UNIPETROL se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří skupina UNIPETROL k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina patří v České republice k nejvýznamnějším společnostem z hlediska obratu a zaměstnává zhruba 4500 lidí.

Kontakt:
Blanka Růžičková
Tisková mluvčí
UNIPETROL, a. s.
Telefon: +420 225 001 407, +420 731 881 111
E-mail: blanka.ruzickova@unipetrol.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL