Jste zde: orlenunipetroldoprava.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol Doprava zvyšuje bezpečnost svých železničních cisteren
Velikost textu:  A AA
Unipetrol Doprava zvyšuje bezpečnost svých železničních cisteren

31-08-2011  

Osazení 70 cisteren nárazníky s crash moduly si vyžádá investici přesahující 13 milionů korun.

Litvínov, 31. srpna 2011 – Společnost Unipetrol Doprava osadí 70 železničních cisternových vozů pro přepravu amoniaku nárazníky zvyšujícími bezpečnost. Nové crash nárazníky zlepší prevenci závažných havárií při přepravě chemických látek. Z Evropského fondu pro regionální rozvoj na tento projekt společnost získala dotaci 8,5 milionu korun, podporu ve výši 1,5 milionu korun poskytl i Státní fond životního prostředí.

Železniční vozy používá Unipetrol Doprava k přepravě amoniaku ze závodu k různým odběratelům a k dovozu amoniaku ze zahraničí. „Nové crash nárazníky zlepší prevenci závažných havárií při přepravě chemických látek. Při nehodě moduly pohlcují značné množství energie bez destrukce přepravovaného zboží a snižují riziko úniku amoniaku až o 257 %,“ říká Miroslav Vlasák, jednatel společnosti Unipetrol Doprava.

Modernizace cisteren představuje podstatné zvýšení bezpečnosti a ochrany životního prostředí. Svými parametry projekt přesně zapadl do vyhlášeného operačního programu v rámci Evropského fondu pro rozvoj a většina potřebných nákladů tak bude pokryta ze získaných dotací.

Předpokládané ukončení namontování 280 kusů nárazníků na 70 cisternových vozech je naplánováno během listopadu letošního roku. V průběhu instalování nárazníků získá každá modernizovaná cisterna Osvědčení Drážního úřadu, díky kterému bude moci amoniak převážet.


UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu vČeské republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 4000 lidí.

Kontakt:
Mikuláš Duda
Manažer tiskového oddělení, UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520
e-mail: mikulas.duda@unipetrol.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL