Jste zde: orlenunipetroldoprava.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol Doprava v loňském roce přepravila 3 miliony tun zboží a zaznamenala rekordní výkonnost
Velikost textu:  A AA
Unipetrol Doprava v loňském roce přepravila 3 miliony tun zboží a zaznamenala rekordní výkonnost

26-03-2020  

 
Společnost Unipetrol Doprava, patřící do mezinárodní skupiny ORLEN, v loňském roce znovu posílila svoji pozici na českém i mezinárodním trhu. Lokomotivy s logem Unipetrol Doprava přepravily více než tři miliony tun produktů, což představuje druhý největší objem v historii. Rekordní hodnoty dosáhl klíčový ukazatel výkonnosti - celkový přepravní výkon firmy přesáhl 1 500 000 tisíc hrubotunokilometrů.
 
„Díky pořízení moderních vícesystémových lokomotiv a jejich interoperabilitě můžeme dopravně vstupovat i do okolních států, což šetří peníze a čas. Naše lokomotivy tak běžně operují v Polsku, Německu a hlavně na Slovensku, kam jsme v loňském roce vstoupili na vlastní licenci a s vlastním personálem,“ uvádí Jaroslav Dvořák, jednatel společnosti Unipetrol Doprava, a dodává: „V loňském roce nás potěšil především velký nárůst výkonnosti. Komplexní ukazatel výkonnosti zahrnující i ujetou přepravní vzdálenost se totiž vyšplhal až na rekordních 1 537 932 tisíc hrubotunokilometrů. Svědčí to o tom, že naše lokomotivy byly dobře využívány a docházelo k realizaci přeprav na dlouhých přepravních ramenech, kde je obecně železniční doprava efektivnější než doprava silniční.“
Unipetrol Doprava disponuje 29 lokomotivami zajišťujícími tuzemskou i mezinárodní přepravu. V oblasti mezinárodní přepravy dlouhodobě funguje významná výměna zboží mezi společnostmi z mezinárodní skupiny ORLEN. V rámci nadefinované synergie tak bylo maximum přeprav realizováno mezi vnitroskupinovými dopravci Unipetrol Doprava a ORLEN KolTrans. Unipetrol Doprava rovněž investuje desítky milionů do bezpečnosti, když jako první dopravce v Česku vybaví své dieselové lokomotivy nejmodernějším evropským zabezpečovacím systémem ETCS. První z osmi lokomotiv řady 753.7 „Brejlovec“ získá evropský zabezpečovací systém už v letošním roce, celá flotila pak bude vybavena do roku 2022.
„Díky pozitivní zpětné vazbě od zákazníků a výraznému zlepšení v oblasti provozní spolehlivosti uvažujeme o pokračování modernizace vozového parku. V této souvislosti jsou z pohledu provozních nákladů velmi pozitivně hodnoceny především moderní lokomotivy Vectron, které dokáží rekuperovat elektřinu a vracet jí zpět do trakční soustavy. Ve srovnání s dieselovými lokomotivami jsou ve spotřebě energií na poloviční úrovni,“ vysvětluje Jaroslav Dvořák.
Společnost Unipetrol Doprava patří do mezinárodní skupiny ORLEN. V oblasti železničního trhu nabízí široké portfolio služeb. Vedle transportu chemických produktů se zaměřuje také na spedici, pronájem železničních vozů, na opravárenské a čisticí služby a na konzultační činnost. V současné době patří mezi hlavní železniční dopravce v České republice.
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina v Česku a na Slovensku. V Česku je Benzina s počtem 416 stanic největším řetězcem. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za rok 2019 utržila 129 miliard Kč a zaměstnává více než 4 800 lidí. Unipetrol je kromě rozvoje podnikání hrdý na to, že je společensky odpovědnou společností. Proto věnuje stejnou míru pozornosti iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.

Pro více informací navštivte sekci „Zodpovědná firma“ na www.unipetrol.cz.
Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL