Jste zde: orlenunipetroldoprava.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol má nového generálního ředitele
Velikost textu:  A AA
Unipetrol má nového generálního ředitele

10-12-2009  

Dozorčí rada přijala rezignaci pana Krzysztofa Urbanowicze. 

Do funkce předsedy představenstva a generálního ředitele jmenovala pana Piotra Chełmińskeho.

Praha, 10. prosince 2009 – Dozorčí rada společnosti UNIPETROL, a.s. na svém dnešním zasedání přijala rezignaci pana Krzysztofa Urbanowicze z funkce předsedy představenstva. Do funkce předsedy představenstva a generálního ředitele jmenovala dosavadního člena představenstva, ředitele pro správu, pana Piotra Chełmińskeho.

„Chceme poděkovat panu Krzysztofu Urbanowiczovi za jeho práci ve funkci generálního ředitele a předsedy představenstva společnosti Unipetrol a zároveň přejeme nově jmenovanému předsedovi, panu Piotru Chełmińskemu, odhodlání a důslednost při plnění jeho nových úkolů,“ řekl pan Jacek Krawiec, předseda dozorčí rady společnosti.

Pan Piotr Chełmiński, 45, je vysoce kvalifikovaným manažerem a absolventem varšavské Vysokéškoly zemědělské a Vysoké školy řízení a marketingu. Má za sebou mnohaletou zkušenost z různých funkcí v řídících orgánech polských i zahraničních firem včetně společností kotovaných na burze. (podrobnější informace můžete najít nahttp://www.unipetrol.cz/cs/o-nas/).

„Můj hlavní cíl je pokračovat v procesu integrace skupiny Unipetrol a vylepšit její výsledky, a to jak v petrochemické výrobě, tak při prodeji výrobků v těžkých podmínkách hospodářské recese. Unipetrol je společnost s velkým rozvojovým potenciálem, důležitá pro českou ekonomiku, pevně usazená na lokálním trhu a současně velmi důležitá pro svého majoritního akcionáře, společnost PKN Orlen,“ dodal nový předseda představenstva a generální ředitel Piotr Chełmiński.


UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává přes 4000 lidí.

Kontakt:
Blanka Růžičková
Tisková mluvčí UNIPETROL, a. s.
Telefon: +420 225 001 407, +420 731 881 111
E-mail: blanka.ruzickova@unipetrol.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL