Jste zde: orlenunipetroldoprava.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol obhájil certifikát za odpovědné podnikání v chemii
Velikost textu:  A AA
Unipetrol obhájil certifikát za odpovědné podnikání v chemii

26-09-2011  

Právo používat logo Responsible Care obhájily v letošním roce 3 společnosti Skupiny Unipetrol

Litvínov, 26. září 2011 – Tři společnosti Skupiny Unipetrol v letošním roce obhájily osvědčení o odpovědném přístupu k podnikání v chemii, které uděluje Svaz chemického průmyslu České republiky. Unipetrol, Unipetrol Doprava a Unipetrol RPA tak mohou užívat logo Responsible Care. Tímto prestižním oceněním se mohou dále prezentovat i Česká rafinérská a Paramo.

„Skupina Unipetrol považuje za svou prioritu vyvíjet, vyrábět a přepravovat výrobky s minimálními riziky nepříznivých dopadů na lidské zdraví a životní prostředí. Dlouhodobě se proto hlásíme k plnění celosvětového programu Odpovědné podnikání v chemii – Responsible Care. Jen v letech 2006 až 2010 jsme v oblasti ochrany životního prostředí investovali téměř 2,4 miliardy korun,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Piotr Chełmiński.

V investicích firma bude pokračovat i v budoucnu. „ V rámci aktuálně probíhající odstávky výrobního areálu Chempark Záluží, která začala 31. srpna 2011, počítá firma s celkovými náklady více než 1 miliardy korun,“ doplňuje Piotr Chełmiński. Jedním z efektů vynaložených investic pak bude dosažení energetických úspor při výrobě, což bude mít za následek snížení množství emisí vypouštěných do ovzduší.

Mateřská společnost Unipetrol získala certifikát poprvé v roce 2000 a poté ho obhájila v letech 2003, 2005 a 2007. Společnost Unipetrol RPA byla letos oceněna již posedmé (poprvé již v roce 1996 ještě jako Chemopetrol), Paramo a Česká rafinérská popáté. Vůbec poprvé toto osvědčení získala i společnost Unipetrol Doprava.

O programu Responsible Care

Program Responsible Care je dobrovolná celosvětově přijatá iniciativa chemického průmyslu zaměřená na podporu jeho udržitelného rozvoje vstřícným zvyšováním bezpečnosti jeho provozovaných zařízení, přepravy výrobků, zlepšováním ochrany zdraví lidí a životního prostředí. Program představuje dlouhodobou strategii koordinovanou Mezinárodní radou chemického průmyslu (ICCA), v Evropě Evropskou radou chemického průmyslu (CEFIC). Příspěvek programu Responsible Care k udržitelnému rozvoji byl na světovém summitu v Johanesburgu oceněn udělením ceny Programu OSN proživotní prostředí.

Národní verzí programu Responsible Care je program Odpovědné podnikání v chemii. Česká verze programu byla oficiálně vyhlášena v říjnu 1994 ministrem průmyslu a obchodu a prezidentem Svazu chemického průmyslu ČR; od roku 2008 splňuje program podmínky Globální charty Responsible Care.


UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu vČeské republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 4000 lidí.

Kontakt:
Mikuláš Duda
Manažer tiskového oddělení, UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520
e-mail: mikulas.duda@unipetrol.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL