Jste zde: orlenunipetroldoprava.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol po roce opět na veletrhu FAKUMA
Velikost textu:  A AA
Unipetrol po roce opět na veletrhu FAKUMA

15-10-2012  

Stejně jako v loňském roce bude i letos Unipetrol prezentovat své výrobky na mezinárodním veletrhu pro zpracování plastů FAKUMA v německém Friedrichshafenu. Kromě různých typů plastů LITEN a MOSTEN obchodníci představí také výrobky dceřiné společnosti Polymer Institute Brno, ale i dalších firem ze skupiny PKN Orlen. Veletrhu Fakuma, který je nejvýznamnější evropskou komerční událostí plastikářského průmyslu, se letos účastní 1 700 vystavovatelů z 35 zemí.

„Většinu vystavovatelů Fakumy tvoří firmy z německy hovořících zemí a právě tento region je jedním z hlavních odbytišť zálužských plastů. V loňském roce veletrh navštívilo 44 000 návštěvníků,přičemž 30 000 z nich bylo právě z Německa,“uvedl Tomáš Ohanka, prokurista Unipetrolu Deutschland . „Naše výrobky jsou na německém trhu velmi dobře známy, s místními odběrateli plastůspolupracujeme různými formami již 35 let,“ dodal Tomáš Ohanka.

Výstavní stánek je prezentací společností Unipetrol RPA a Unipetrol Deutschland. Kromě nabídkyširoké škály produktů ze sortimentu vysokohustotního polyetylénu LITEN a polypropylénu MOSTEN, bude Unipetrol prezentovat i celou řadu dalších petrochemických, rafinérských a agrochemických produktů. Ty pochází nejen z výrobních kapacit Chemparku Záluží, ale i dalších výrobních závodů skupiny PKN Orlen či jiných chemických producentů z České a Slovenské republiky. Na stánku bude prezentovat svou činnost i Česko-německá obchodní a průmyslová komora, které je Unipetrol RPA členem.

Mezinárodní veletrh pro zpracování plastů FAKUMA patří mezi nejdůležitější akce plastikářského oboru. Prezentuje komplexní nabídku v oblasti techniky vstřikování plastů, nabízí přehled nejnovějších trendů v oblasti přístrojůa zařízení pro zpracování plastů, výrobků z plastu, nářadí, forem, surovin pro zpracování plastů či recyklace.

Společnost Unipetrol Deutschland je stabilním hráčem s letitými zkušenostmi na německém trhu. Původně fungovala jako prodejní kancelář sítě Chemapol, a. s. Praha, jmenovitě Deutsche Chemapol GmbH, s prodejními místy v Berlíně a ve Frankfurtu nad Mohanem. V roce 2001 byla společnost převzata skupinou Unipetrol a od roku 2002 nese název Unipetrol Deutschland GmbH. Na konci roku 2010 byl Unipetrol Deutschland zařazen do struktury Unipetrolu RPA.


UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 4000 lidí.

Kontakt:
Mikuláš Duda
Manažer tiskového oddělení, UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520
e-mail: mikulas.duda@unipetrol.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL