Jste zde: orlenunipetroldoprava.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol pokračuje ve spolupráci s městy a obcemi Ústeckého kraje
Velikost textu:  A AA
Unipetrol pokračuje ve spolupráci s městy a obcemi Ústeckého kraje

14-10-2010  

Celkem bylo podepsáno více než deset darovacích smluv, dohromady společnost daruje přes jeden milion korun

Litvínov, 14. října 2010 – Společnost Unipetrol RPA pokračuje s podporou projektů zaměřených na rozvoj regionu. Darovací smlouvy s dvanácti městy a obcemi Ústeckého kraje, které se nachází v blízkosti závodu společnosti v Záluží, mohly být podepsány díky zlepšenému ekonomickému prostředí. Prostředky budou použity na projekty z oblasti sociální, vzdělávání a ekologie. Celkový objem poskytnutých prostředků překročí jeden milion korun.

Prostředky, které společnost poskytla, budou využity mj. na opravu obecní požární nádrže v Českém Jiřetíně a na vybavení pokojů v Dětském diagnostickém ústavu a Středisku výchovné péče v Mostě. Podpora půjde také na opravy kulturních památek, kostela a významných pomníků v obci Lom a na rekonstrukci sportovního hřiště v Želenicích.

„Jsem rád, že darovací smlouvy byly podepsány. Unipetrol se chce aktivně podílet na zlepšení životních podmínek v Ústeckém regionu. Tato spolupráce umožní realizovat řadu projektů, které budou přínosem v každodenním životě místních lidí. V důsledku toho se nám v regionu bude žít lépe," řekl po podepsání smluv generální jednatel společnosti Unipetrol RPA Artur Paździor.

Příjemci podpory jsou následující obce a města: Most, Meziboří, Lom, Hora Svaté Kateřiny, Horní Jiřetín, Louka u Litvínova, Nová Ves v Horách, Klíny, Český Jiřetín, Mariánské Radčice, Brandov a Želenice.


UNIPETROL RPA, s.r.o., je předním českým producentem v oblasti rafinérských, petrochemických a agrochemických surovin, což se odráží i ve zkratce RPA: rafinérie, petrochemie, agrochemie. Společnost na trh dodává především motorová paliva, topné oleje, asfalty, zkapalněné ropné produkty, olejové hydrogenáty, ostatní rafinérské produkty, olefiny a aromáty, agrochemikálie, alkoholy, saze a sorbenty, polyolefiny (vysokohustotní polyetylén, polypropylén).

Kontakt:
Blanka Růžičková
tisková mluvčí UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 407, +420 731 881 111
e-mail: blanka.ruzickova@unipetrol.cz

 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL