Jste zde: orlenunipetroldoprava.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol uzavřel smlouvu s Národním divadlem
Velikost textu:  A AA
Unipetrol uzavřel smlouvu s Národním divadlem

12-01-2009  

Skupina Unipetrol bude i nadále podporovat Národní divadlo. Nová smlouva o partnerství byla uzavřena s platností do konce roku 2009. Unipetrol spolupracuje s Národním divadlem od roku 2006, partnerem této přední české divadelní scény je od roku 2007. Unipetrol považuje podporu Národního divadla za stěžejní partnerský projekt.

Praha 12. ledna 2009 – Generální ředitel společnosti Unipetrol François Vleugels a ředitel Národního divadla Ondřej Černý dnes podepsali smlouvu o spolupráci obou institucí na rok 2009.

Dnes uzavřená smlouva je již třetí v pořadí. Spolupráce obou organizací začala v roce 2006, a to podporou projektu Mozartův rok. O rok později se Unipetrol stal partnerem divadla.
„V budově Národního divadla si vždy znovu uvědomuji jedinečné kulturní dědictví, jež divadlo pro českou společnost představuje. Proto mě velmi těší, že dnes mohu za Unipetrol potvrdit podporu Národního divadla pro rok 2009,“ uvedl při příležitosti podpisu smlouvy generální ředitel Unipetrolu François Vleugels.

Národní divadlo uvede v této sezóně celkem 17 premiér. Pro sezónu 2009/2010 připravuje další nová představení. Do konce letošního roku by jich tak mělo nastudovat kolem 15. „Jsem osobně velice rád, že se již třetím rokem rozvíjí profesionální a zároveň přátelská spolupráce, užitečná pro obě instituce. Díky za to, že i v době finanční a ekonomické krize Unipetrol nezapomíná podporovat špičkovou kulturu," uvedl Ondřej Černý, ředitel Národního divadla.

UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu vČeské republice. V roce 2005 se stal UNIPETROL součástí skupiny PKN ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina UNIPETROL se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří skupina UNIPETROL k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina patří v České republice k nejvýznamnějším společnostem z hlediska obratu a zaměstnává zhruba 4500 lidí.

Kontakt:
Blanka Růžičková
Tisková mluvčí
UNIPETROL, a. s.
Telefon: +420 225 001 407, +420 731 881 111
E-mail: blanka.ruzickova@unipetrol.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL